paprika-318207_1920

Papryka pomarańczowa

Papryka to jedno z najzdrowszych warzyw, biorąc jeszcze pod uwagę ilość jej odmian powstaje nam warzywo, po które naprawdę warto sięgnąć. Papryka dobrze wpływa na naszą cerę. Wzmacnia odporność, pobudza krążenie. Dodatnio wpływa także na samopoczucie i trawienie. Papryka stanowi również bogate źródło witamin z grupy B oraz C.

Papryka pomarańczowa jest jedną z najsłodszych odmian tego warzywa. Wpływa ona pozytywnie na wzrok oraz likwiduje wolne rodniki. Paprykę pomarańczową można śmiało używać jako dodatku do sałatek, kanapek czy w postaci nadziewanej. Świetnie sprawdzi się również w zupie. Bez obaw możemy ją smażyć, dusić piec czy też jeść na surowo. I zawsze będzie smakowała świetnie.

A jak smakują inne odmiany? Papryka żółta to bogate źródło luteiny o dość słodkim smaku, dlatego świetnie nadaje się do sałatek i kanapek. Bez obaw możemy ją smażyć i dusić. Jeśli cenimy niskie kalorie to warto zapoznać się z papryką zieloną. Polecana jest ona osobom na diecie. Ten gatunek papryki może pochwalić sie znaczną ilością witaminy E, która świetnie wpływa na wygląd skóry. Jeśli lubimy leczo, to na pewno ucieszy nas, że papryka zielona pasuje idealnie do tej potrawy.

Nie należy zapominać o ostrej odmianie papryki, jaką jest chili. Wywodzi się ona z Peru. Papryka ta posiada wyjątkowy ostry smak, który czyni z niej przyprawę chętnie używaną przez koneserów ostrzejszych potraw. Pozytywnie wpływa na nasz nastrój za sprawą wytwarzania endorfin. Jeśli jeszcze nie dość wam kolorów, to warto wspomnieć o papryce fioletowej, która jest dość rzadko spotykana, choć bardzo smaczne. Również pasuje jako składnik sałatek, ze względu na swój kolor od smak. Jeśli cenicie sobie klasykę, to oczywiście warto zainwestować w paprykę czerwoną. Jest ona najsłodszą z odmian. Zawiera sporo cynku, beta-karotenu oraz witamin z grupy B. Wszystko to sprawia, że pozytywnie wpływa na organizm. Jak widać odmian papryki jest naprawdę wiele. Dzięki czemu możemy wybrać taką odmianę, która najbardziej spełni nasze oczekiwania.