man-624398_1920

Plastyka pochwy

Plastyka pochwy staje się coraz popularniejszym zabiegiem. Czym jest waginoplastka? To zabieg, który zwęża wejście do pochwy. Jest to zabieg szczególnie polecany kobietom, które są po porodzie i chciałyby czerpać z seksu większą przyjemność. A to dlatego, że bardzo często nacięcia podczas porodu powodują rozciągnięcie tkanek krocza oraz dyskomfort w czasie współżycia. Waginoplastyka poprawia komfort odczuć obojga partnerów.
Zabieg plastyki pochwy polega na napięciu mięśni pochwy. Generalnie każda kobieta może poddać się takiemu zabiegowi, choć jest kilka przeciwskazań. Jednym z nich jest np. planowana w najbliższym czasie ciąża, nowotwory, zaburzenia krzepnięcia krwi oraz zły stan zdrowia, który potwierdzają wyniki badań. Dlatego przed dokonaniem waginoplastyki konieczne jest dokonanie kilku badań przed wykonaniem zabiegu. Przede wszystkim należy dokonać badań związanych z grupą krwi, morfologią, moczem, glikemią oraz elektrolitami.
Sam zabieg trwa od 40 do 90 minut i wykonywany jest przy znieczuleniu ogólnym. Lekarz dokonuje nacięcia tylnej ścianki pochwy, usuwa nadmiar tkanek oraz zszywa mięśnie śluzówki pochwy. Po takim zabiegu pacjentka przynajmniej przez dobę musi pozostać w klinice. W okresie rekonwalescencji czyli około dwóch miesiącach, pacjentka musi odpoczywać, a po tym okresie może wrócić do współżycia. W tydzień po dokonaniu zabiegu pacjentka udaje się na wizytę kontrolną, dzięki której określany jest stan gojenia się okolic krocza. Przez około tydzień pacjentce może dokuczać ból, który może złagodzić zażywaniem środków przeciwbólowych. Jeśli potrzebujemy silniejszych tabletek, możemy zwrócić się do lekarza z prośbą o przepisanie nam tabletek na receptę, które silniej łagodzą ból.
Wszystkie wątpliwości związane z wykonaniem zabiegu, warto omówić z lekarzem, który odpowie na nasze pytania. Pewne jest, że do zabiegu należy się odpowiednio przygotować, przede wszystkim przejść konsultacje z lekarzem, który dokona diagnozy stanu kobiety oraz zdecyduje, czy w ogóle może poddać się ona zabiegowi.